Организацијата на мал стан во денешно време бара генијален ум. Од реверзибилни врати, скриени кревети, до предмети со повеќе функции и контрасти кои додаваат динамика – филозофијата на малиот стан кој би требало да изгледа како голем, е често во употреба.

Сакате да создадете пријатна атмосфера и убаво место за живеење. “Домот го изразува продолжението на нашата душа” – велат филозофите.

Чистиот стан, секогаш изгледа поголем, уште ако му додадете стакло, акрил и поликарбонатен мебел, ќе додаде футурисички стил со прosирни парчиња, кои едвај се гледаат.

Со комбинацијата на пластика со челик и стакло, дизајнерот го “исчистил” просторот за да може лесно да додаде вазни со цвеќе и зеленило. Палетата која им одговара на малите простори, вклучува бои како што се сивата, смеѓата, беж, жолтата и свежо-зелената. Еден впечатлив живописен агол, доволен е да се создаде днамика на просторот – останатато во мал стан, би требало да биде едноставно и неутрално.

designrulz-red-interior-22designrulz-red-interior-23-copy designrulz-red-interior-5designrulz-red-interior-4

designrulz-red-interior-2

designrulz-red-interior-13 designrulz-red-interior-14 designrulz-red-interior-15-1-copy

designrulz-red-interior-6 designrulz-red-interior-10-1 designrulz-red-interior-11 designrulz-red-interior-12designrulz-red-interior-16-copy designrulz-red-interior-18

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да се носите во Max&Co оваа есен во стилот на Оливиа Палермо?
Следна објаваArmani Hotel Dubai најлуксузниот хотел на свет за 2016!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР