Се чини дека средната должина на коса е универзална. Можностите за комбинации и фризури се бескрајни. Можете да ја носите пуштена, права, виткана, во плетенка, во пунџичка и на многу други различни начини. Ние ви даваме неколку уникатни идеи за интересни фризури погодни за оние со средна должина на коса. Инспирирајте се, следете ги упатствата и бидете креативни!

1   Елегантно репче

1 2

2   Поинаква француска плетенка

3 4

3   Класична вртена пунџа

5 6

4   Извртено репче

7 8

5   Романтична пунџичка

9 10

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВолшебна MAC Mariah Carey колекција!
Следна објаваJackson Pollock-Апстрактен експресионизам
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР