Asdfg Architekten креативното студио, го креираше Miller’s House проектот, современ редизајн на историскката архитектонска структура која се наоѓа во популарниот дел Prenzlauer Berg во Берлин. На оваа 170 стара структура и било потребно големо реновирање. Резултатот е единствен дом, кој е дел од историјата на градот.

kitchen-tucked-away-copy-copy artwork-and-chair-copy-copy built-ins-copy-copy kitchen-and-dining-copy-copy view staircase-1 more-built-ins-copy bathroom-2-copy-copy outside-copy

СПОДЕЛИ
Претходна објаваEscape Homes – мала куќа далеку од градот!
Следна објаваНеделен хороскоп од 03.10. – 09.10 2016 година!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР