Стоп за вреќичките под очи – брзо решение!

Стоп за вреќичките под очи – брзо решение!


Брзо решение

Овој совет сигурно сте го слушнале од бабите и мајките – ама навистина, ледот ќе направи чудо со вашите вреќички под очите! Се што треба е да завиткате една коцка лед како облога и лесно тапкајте на натеченото подрачје неколку минути и вашите вреќички драстично ќе се намалат!

imagesЗеленчук
Кога подрачјето околу очите е натечено, надуено и и темно – користете парчиња свежи краставици од фрижидер и држете ги на очите додека не се загреат. Тие дефинитивно ќе го
смалат отокот за само неколку минути!

 

 

 

Вреќички од чај
Можеби најпрактичното решение ќе му послужи на вашиот ум и тело. Напревете си чај, уживајте во него, а потоа сочувајте ги вреќичките и корисетете ги како помош за уморните очи. Прво очистете го лицето со ладна вода, а потоа на очи ставете ги вреќичките од чај, кои предходно сте ги држеле во фрижидер. Вашите натечени вречиќички ќе ги снема за миг. Буквално!

m3v7oXSRCDf9BDXaYb38

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКреирајте стан кој истовремено e модерен и безвременски!
Следна објаваИнтересни декорации кои ги оживуваат старите градови!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР