Заборавете на скапите препарати на кои рокот на употреба им истекува побрзо отколку што можете да ги потрошите. Ви советуваме да ги употребите следниве два ефикасни препарати за да ја одржувате вашата облека, обувки и кожени модни аксесоари да изгледаат како нови.

1.Вазелинот е одличен за одржување на вашата кожена облека и обувки. Неговата редовна  употреба ќе ви овозможи вашата гардероба и кожни обувки да ви изгледаат како нови. Најпрвин избришете го саканото парче кожа со мокра крпа, потоа нанестет тенок слој на вазелин, за на крајот да го избришете со сува крпа.

2.Регенаратор за коса. Повеќето од регенераторите за коса содржат восок, и затоа е убаво да го употребувате за заштита на вашето омилено парче на  кожена облека или обувки.

6fd501499996be51fca0a1a3ec9652ce

Women-Boots-2015-New-Arrival-Autumn-High-Heel-Shoes-Woman-Fashion-Korean-Buckle-PU-Leather-Solid

blood-red-leather-jacket-for-women-600x600

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако изгледа најскапиот автомобил на светот?
Следна објаваХороскоп од 15.08 – 21.08.2016 година!
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР