хороскоп

ОВЕН

Работа – Оваа недела е иделна за вас, направете и забележите ги на лист хартија новите одлуки, кои се однесуваат на деловниот план – само напред!

Љубов – Се поставува прашањето, колку долго ќе издржите со вашата одлука да ги криете емоциите од личноста која ви се допаѓа. Подобро отворете се, таа го очекува тоа од вас.

Здравје – Добро се чувствувате.

БИК

Работа – На деловен план засега се оди како што треба и вие се чувствувате горди , но и соработниците кои ви помогнаа на проектот. Гледајте да им се одолжите, мал знак на внимание, значи многу.

Љубов – Без разлика што времено сте разделени, вие не престанувате да мислите еден за друг. За вас не постои друга личност од таа – посебна.

Здравје – Можна главоболка.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Време е да почнете нешто ново, ова што сега го работите ви стана премногу досадно, а не ви носи доволно приходи – немате причина да останете тука каде што сте.

Љубов – Вашата љубов веќе подолг период е во полна сила, потрудете се во таа состојба да останете.

Здравје – Одлично се чувствувате.

РАК

Работа – Сакате повеќе од кариерата, но немате сила да се борите со новите предизвици. Ризикувајте. Кој не ризикува тој не добива. Ако се прашувате зошто нови предизвици, запомнете дека сето тоа е дел од животот.

Љубов – Оваа недела во љубовта ве очекаат некои недоразбирања кои со разговор во четри очи, можат лесно да се решат.

Здравје – Болка во коленото.

ЛАВ

Работа – Малку се одмаравте, но сега продолжувате. Доаѓа вашето време кога ќе можете да ги покажете сите ваши квалитети и потенцијали кои ги поседувате.

Љубов – Трпението е единствентен пат со кој ќе го добиете тоа што го сакате од личноста која ја обожувате.

Здравје – Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА

Работа – Имате чувство дека сите обврски што ги имате ревносно ги извршувате, но не уживате во работата. Гледајте тоа да го промените, бидејќи така не се доаѓа до резултати.

Љубов – Во љубовта добро ви оди, но вие премногу и се предавате, тоа ве исцрпува и ве заморува.

Здравје – Можна несоница.

ВАГА

Работа – Што не морате да направите денес, подобро оставете го за утре. Работата не смее да трпи заради вашето лошо расположение и расчекорот помеѓу деловното и приватното.

Љубов – Дружење и добра забава е единствено што ви треба овие денови, барем за миг да заборавите на проблемите.

Здарвје – Недоостаток на сон и замор.

ШКОРПИЈА

Работа – Вашата финансиска ситуација полека се стабилизира и време е да направите подобар финансиски план, за да не се случи да ги потрошите парите пред да ги вложите.

Љубов – Доколку сте сами, очекувајте да запознаете интересна личност оваа недела, таа ќе одговара на вашиот сензибилитет.

Здравје – Добро.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Оваа недела ве очекуваат мали проблеми со претпоставените и колегите. Намалете го егото, не значи дека секогаш вие сте во право, кога работата е во прашање.

Љубов – Оваа недела заведувачки сте расположени, само флертот ви е на ум. Сакате врски без оврски.

Здравје – Добро ви е здравјето.

ЈАРЕЦ

Работа – Ги решивте финансиските проблеми и сега ве очекува период на стабилизација и просперитет. Знаете точно како и што треба да работите и кому да му се јавите за совет.

Љубов – Подршката од една Девица многу ќе ви значи, а вие со иста мера и возвраќате, па затоа добро ви оди.

 Здравје – Внимавајте на исхраната.

ВОДОЛИЈА

Работа – Креативни, но и мрзливи сте оваа недела. Морате да имате добра причина за да ги искористите сите потенцијали. Не ги запоставувајте дадените прилики.

Љубов – Емоциите повторно ве надвладеаја и вие не знаете што да правите.

Здравје – Одлично.

РИБИ

Работа – Вашата деловна идеја ќе ги одушеви сите колеги. Добро ви оди оваа недела на деловен план, а на вашето лице може да се види само задоволство.

Љубов – Со личност од минатото ги загревате страстите, но не знаете како тоа ќе функционира. За сега, сте исполнети.

Здравје – Добро се чувствувате.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДва начина како да вашата кожна облека да изгледа како нова
Следна објава“Comma”- модна колекција за сезона есен-зима 2016/17
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР