Сите ги обожуваме седнвичите, и секако ги носиме со нас во многу пригоди дали на патувања, на плажа или како еден вид на ужина. Бидејќи е лето ви предлагаме еден убав и лесе рецепт како да си направите лесен  сендвич, а при тоа да не се чувствувате прејадено. Тоа се сендвичите со Pane Rustico Schär лебот.

Потребни состојки;

1.Мортадела

2.Тиквици

3.Шери домати

4.Panee Rustico Schär ( Леб )

Тиквиците ги сецкаме на тенк резанки и ги ставаме на грил скара на која претходно и ставаме малку маслиново масло.Откако ќе се испечат ги ставаме во лебчето заедно со шери доматите и тенки парчиња на мортадела и ставаме малку сол и бибер по желба.

Се надеваме дека ќе уживате во вкусот!

20160720_095839

ioleta-Kos-Schar-1024x576

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMovieMarathon: Филмови кои мора да ги гледате
Следна објаваНајдобро облечена гостинка на свадба: 10 топ фустани!
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР