Одри Хепбурн вели дека се што научила го научила од филмовите. Па тогаш да ги следиме стапките на светски познатата филмска дама и да се внесеме во светот на шесттата уметност.

 1. Magnolia 
  Драма од 1999, прекрасен мозаик од ликови кои бараат љубов, прошка и животно значење во Долината на Сан Фернандо.magnolia-5222afd0b6d7d
 2. Superbad
  Една од поневообичаените комедии која инволвира два тинејџери чиј план за типична средношколска забава оди во сосема погрешен правец. Всушност, во два правца.
  screen-shot-2014-08-12-at-3-09-17-pm
 3. I origins
  Истражувач од полето на молекуларната биологија и неговиот лабораториски помошник откриваат докази што можат фундаментално да го сменат денешното општество.eyes
 4. Cash back
  Инсомничарот Бен за да го искористи времето почнува да работи ноќна смена во супермаркет, каде што доаѓа до израз неговата бујна артистичка имагинација.cashback-2006
 5. Closer
  Односите помеѓу два пара стануваат комплицирани кога мажот од едниот пар ќе ја запознае жената од другиот.closer-50ff82754a4b7
 6. The Diving Bell and the Butterfly (Le Scaphendre et la Papillon)
  Вистинска приказна на вработен во Elle Magazine кој останува скоро парализиран, со исклучок на левото око.diving-bells-butterflies-to-dvd-20080307113350377-2314250
 7. Enter the Void
  Американски дилер на дрога кој живее во Токио е издаден од својот најдобар другар и е убиен во една зделка за наркотици. Неговата душа ги разгледува последиците од неговата смрт и бара спасение.enter-the-void-18-31770
 8. Midnight in Paris
  Додека е во Париз, носталгичен сценограф мистериозно патува во 1920те секоја ноќ во полноќ.midnight_in_paris01
 9. Oh Brother, Where Art Thou?
  За време на 1930те во длабокиот југ, тројца осуденици бегаат и бараат скриено богатство додека неуморно ги прогонува еден правник.MV5BMTI3MTEwMTAzMF5BMl5BanBnXkFtZTYwMTMxNTI5._V1_UY1200_CR108,0,630,1200_AL_
 10. Once
  Модерен мјузикл за еден уличен изведувач и имигрантка и нивната интересна недела во Даблин додека пишуваат, вежбаат, изведуваат и снимаат песни кои ја раскажуваат нивната љубов.Mg3tcpPJ7yyhk72O2VHPVw%3D%3D%2F6655343883472120
 11. Punch Drunk Love
  Псхиолошки нестабилен снабдувач на нешта од мала важност (novelty supplier) се впушта во романса со Британка, сето тоа додека е принуден да работи во phone-sex линија водена од изопачен продавач на душеци, и купувајќи неверојатни количини пудинг.punch-drunk-love-3-rcm0x1920u
 12. The Big Lebowski
  „The dude“ Лебовски бара надомест за уништениот тепих и ги одредува другарите за куглање како луѓе кои ќе му помогнат.the-big-lebowski
 13. The Perks of Being a Wallflower
  Интровертен бруцош е земен под закрила на два матуранти кои му го покажуваат вистинскиот свет.MV5BMTQ5NjE2MzIwMF5BMl5BanBnXkFtZTgwMDczNDYyMzE@._V1_
 14. Edward Scissorhands 
  Безвремената и навидум проста приказна за нежен човек со ножици наместо раце кој после години изолација почнува да живее во организирано општество.http-%2F%2Fmashable.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F12%2Fscissorhands.full_.poster
 15. The Associate 
  Приказна за како да се успее во Вол Стрит, а воедно и филм кој ги руши предрасудите и рацизмот на уметнички начин.MI0000100893

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР