Уметницата Сара Колет Вотсон која твори во нејзината продавница Lighting by Sara е автор на овие интересни столни ламбички. Изработени се од дрво, во различни форми- во облик на планина, ракета, куќичка и слично, со декоративни геометриски детали. Идеални се за оние кои сакаат уникатен декор во домот, а особено се интересни за во собите на најмладите членови на семејството. Погледнете како изгледаат.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХороскоп од 01.08. – 07.08.2016 година!
Следна објаваMovieMarathon: Филмови кои мора да ги гледате
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР