Затон е мало туристичко место, идеално за вистински одмор и релаксација од стресот и секојдневицата. Сместен е помеѓу два историски града Нин (2км) и Задар (12км).

panorama_01

Претставува одличен спој на далматинска архитектура, медитеранска клима, сочувана природа, богато културно историско наследсто и живо туристичко секојдневие.

04

Плажите со песок и свежината на столетните борови, мирот и кристалното море со незаборавниот поглед кон залезот на сонцето, го прават Затон идеално место за вашиот одмор.

02

05

10375095_849515811813507_6095245714533674190_n

13344550_936950466403374_5587490769436126777_n

10373503_849515868480168_3115041342951348427_n

10365986_849515828480172_1592949509471537497_n 11130106_741847092580380_5855266198745074441_n

12391280_849515858480169_8176914083924168681_n

03

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУметност од книги – страници обликувани како најпознатите ликови
Следна објаваНаправи сам | Летна фризура [4]
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ