00

Обложување на столетието

Режија: Adam McKay

Жанр: Драма

Актери: Christian Bale, Brad Pitt, Ryan Gosling.

Подготвени за уште една драма?

Подготвени за едно големо име на големото платно, Бред Пит?

Доколку навистина сте, Обложување на столетието е филм за Вас!

Четири ентузијастички имиња од деловниот свет го предвидуваат енормниот финансиски колапс кој ќе се случи во средината на 2000 година. Дали нивната храбра одлука да им се спротистават на моќните немилосрдни банки ќе биде од некаква полза?

Филм за кој The New York Times тврди дека ќе ги разбуди најголемите критичари во Вас кога станува збор за Вол стрит, а притоа враќајќи ја Вашата верба во Холивуд.

Одвоите 135 минути уште оваа недела за да го погледнете ова ремек дело на големото платно.

СПОДЕЛИ
Претходна објава[Филм] Педесет нијанси црно
Следна објаваGEOX NEBULA колекција пролет/лето 2016
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР