523055-950-1452500176-1

Шетајќи низ уличките на древното италијанско гратче Санта Агата де Готи, имате чувство дека се наоѓате на филмски сет или прошетка низ историјата, а не на место кое навистина постои. Нашиот избор за фотографија на денот е дело на Giuseppe Calabrese, чија композиција веродостојно ја овековечува неговата исконска убавина.

СПОДЕЛИ
Претходна објава15 комбинации на бои за зима
Следна објаваНајубавите женски топ модели, на писта со машката колекција на Balmain во Париз!
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ