Со прекрасните машки модели на Balmain на Париската модна недела, за есенска колекција за мажи 2016. Oliver Rousteing  на писта ги прати и големите женски модни имиња како Alessandrа Ambrosio, Lily Donaldson i Isabelа Fontanа, кои прошетаа некои парчиња од женската колкекција!

Девојките ги носеа новите изгледи со познатите мотиви и апликации на францускиот дизајнер. Богати тонови на накитот, лелеави реси и тесни фустани кои изгледаат како втора кожа – сите го најдоа својот пат на машката модна писта на  Балмен. Alessandra Ambrosio носеше елегантна комбинација на јакна и фустан со корсет на половината.

kolaz-41-54

kolaz2 2-36 (1)1413-312-411-39-108-127-126-195-224-283-30

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Санта Агата де Готи
Следна објаваЈавна Соба – заеднички простор за архитекти и дизајнери
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ