Дизни никогаш нема да престане да не воодушевува, како со старите така и со новите ликови и приказни, кои така лесно ги засакуваме. Дури и три генерации до сега , ликовите на Дизни го направија нашиот и живот на нашите деца поубав, со своите поучни и инспиративни приказни за животот, за мали и за големи. Корпорацијата стекна некои прилично забавни концесии со текот на годините, вклучувајќи ги и Marvel Comics и Star Wars.

Со толку многу материјал, компанијата го објави списокот на филмови кои ќе ги гледаме од оваа па се до 2019 година!

cars-3

Cars 3 – 2017 година

finding-dory (1)

Finding Dory – 2016 година

gigantic (1)

Gigantic – 2018 година

knjiga-o-dzungli (1)

The Jungle Book – 2016 година

moana

Moana – 2017 година

the-good-dinosaur (1)

The Good Dinosaur – 2015 година

the-incredibles-2 (1)

The Incredibles 2 – 2019 година

toy-sorty-4 (1)

Toy Story 4 – 2018

zootopia (1)

Zootopia – 2016 година

alice-through-the-looking-glass (1)

Alice Through the Looking Glass – 2016 година

petes-dragon (1)

 Pete’s Dragon – 2016 година

coco (1)

Coco – 2017 година

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБританската елита во новата Божиќна кампања на Burberry! Naomi Campbell и Romeo Beckham главни протагонисти!
Следна објаваНеделна агенда на настани во ”Јавна соба”
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ