Необично кафуле во кое се пие кафе со змија!

Необично кафуле во кое се пие кафе со змија!

Јапонија e место преполно со бизарни работи. И кога ќе помислите дека ништо не може да ве изненади, се отвара ова чудно кафуле во Токио во Харајуку шопинг зоната, каде можете да се напиете кафе со дури 20 различни видови неотровни змии. Иако воопшто не ни е пријатна идејата да пиеме кафе со змиите, но за вкусовие сега нема да дискутираме.

Ова змијско кафуле е многу популарно, посебно меѓу помладата популација. Отворено е шест денови во неделата, кафулето им овозможува на корисниците да уживаат во храна и пијалок, додека гледаат во малата змија како се качува по стаклениот кафез на нивната маса, за 1000 јени или 8,04 долари. Со доплата гостите можат да ја држат змијата и да ја мазат. Газдата на ова необично кафуле на прашањето зошто оворил вакво место, одговорил – “На почетокот бев заинтересиран за чиста средина, па во тој контекст сакав да им покажам на луѓето дека змиите се прекрасни животни”.

1-1-1 (2)

6-22

4-19

2-1-1

3-21

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодна колекција за ликовите од LEGO!
Следна објаваАероклуб Скопје | За сите љубители на височините и летањето
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР