leeser-design-lego-fashion-collection-designboom-001-818x600За тие кои мислат дека LEGO ликовите се непотполни, заради чувството дека секогаш имаат иста облека нацртана на своето тело, LEESE design направи серија на модерни парчиња изработена од вистинска ткаенина како фигуричките би ги дотерале. Постојат и шеми како да се облечат фигурите и од стариот лик ќе направите потполно нов, така да на коцките  LEGO им дава една сосема нова перспектива.

Мини гардероберот вклучува машка облека и женска облека, а осмислен е на најделикатен и креативен начин. Машкиот стил се наоѓа во распон од полицијска заштитна униформа, сафари капути, докторски мантил, кошаркарски дресови, долги капути, кошули и кравати. За женските ликови, печатени се леопард бунди, изглед на ученичка и модрниот пепито примерок. Погледнете ја нашата галерија, сигурно ќе уживате!

leeser-design-lego-fashion-collection-designboom-005-818x500

leeser-design-lego-fashion-collection-designboom-006-818x500

leeser-design-lego-fashion-collection-designboom-007-818x500

leeser-design-lego-fashion-collection-designboom-004-818x500

leeser-design-lego-fashion-collection-designboom-003-818x600

leeser-design-lego-fashion-collection-designboom-002-818x600

leeser-design-lego-fashion-collection-designboom-001-818x600

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХантер чизмите се тотален есенски хит!
Следна објаваНеобично кафуле во кое се пие кафе со змија!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ