Кога светските трендсетерки пред неколку години почнаа да ги носат Хантер чизмите, мислевме дека оваа гумена чизма, ќе биде еден од оние сезонски, минливи трендови и повеќе нема за нив да слушнеме. Но изгледа не е така.

Хантер чизмите се повеќе популрани сега од порано, а по се изгледа така ќе остане уште долго. Овие класични чизми за дожд, се совршен додаток на вашата есенско – зимска гардероба, без разлика дали сонцето грее или паѓа дожд. Можат да се носат со кежуал, како и со други шик комбинации. Со фармерки или фустан, долг балонер или кратка кожна јакна, сеедно е. Едноставно, тие го креваат секој ваш аутфит, истовремено оставајќи кежуал и помалку лежерен изглед. Хантер своите чизми комплетно ги прилагоди на 21 век, со различни комбинации на бои, мат и сјајни модели, како би изгледал подобро секој аутфит.

Вие слободно купете си гумени чизми, експериментирајте, затоа што модата е игра. И не заборавајте, практични се!

2-46 1-52 6-38 7-26 4-40

5-32 (1) 9-24 (1) 8-25 (1) 10-24 (1)

 

3-41

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрекрасна вертикална градина во станбена зграда
Следна објаваМодна колекција за ликовите од LEGO!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ