Заблескајте во студените денови со есенска палета на бои на кармини.

naslovna

Време е да се подновиме со нов кармин, нели? Познатите светски шминкери веќе ги поставија трендовите по прашање на боите на кармини за сезоната есен/зима 2015. Оваа есен, покрај есенските темни тонови на бордо, кафеава и виолетова, ќе се носат и посветли, топли бои на кармини, како розова и беж.

Беж и кафеава боја

slika 1

Нијанси на розова

slika 2

Виолетова боја

slika 3

Бордо (марсала)

slika 4

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава[Филм] Еверест
Следна објаваFurore | Најголемата мистерија на Италија
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ