11-4

Ако сте како нас, вистински фанови на  “Господарот на прстените” и “Хобити”сигурно веќе сте запознаени со изгледот на Толкиновото идилично место Shire,  реално на географската карта, мал земјоделски град во регионот Waikato на Нов Зеланд. Кога снимањето е завршено, оваа локација е претворена во спектакуларна постојана атракција со 44 филмски куќички, со мостот и со ресторанот Green Dragon Inn and Bar.

1-22 (1)

Целата тура започнува со живописната фарма со овци од 1250 акри и вистинскиот дом на Bilbа и Frodo Baggins.  Можете дури и да ручате во посебниот ресторан Зелениот Змеј Бар на традиционалниот Хобит саем и да се напиете oд локалното пиво. Звучи прилично неверојатно, нели? Дури и ако не ви се допаѓаат овие филмови, со оглед на тоа колку идилично и убаво изгледаат на фотографиите, мислиме дека ќе уживате.

7-12

8-11

9-9

10-8 (1)

2-22

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен Хороскоп од 28.09 – 04.10.15
Следна објаваТастатура за десерт
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ