Земјата на принципите и гордоста. Строгата Јапонија не само што може да се пофали со долговековната богата култура, туку може да се пофали и со изврсни фотографи кои секогаш знаат да ја претстават оваа убавица во вистинско светло.

Takashi Yasui направи извондреден фотографски серијал, претставувајќи ги јапонските улици запазувајќи ја симбиозата помеѓу културата и секојдневието.

Целта на фотографиите не се емоциите, туку љубопитноста. Кога станува збор за Јапонија, тоа и баш не нé изненадува нели?

000

001

002

004

005

006

003

007

008

009

010

0011

0041

0071

0081

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСветлосните завеси | Магија во просторот
Следна објаваЗдрава храна за време на диета и спротивен ефект!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР