На денот кога Ана Ремарчук од Киев пронашла стари пликоа на нејзиниот прадедо, не можела да остане рамнодушна на сета нивна убавина и едноставност, па решила да ги фотографира со својот телефон. Оттогаш започнала нејзината серија фотографии наречена #envelope_series, на кои Ана создава нежни композиции од цветови ставени во пликo и ги објавува на нејзиниот профил на Инстаграм. „За време на процесот на создавање на композициите, заборавам на сѐ, бидејќи вљубена сум во она што го правам. Сакам сите што ме следат на Инстаграм да ја разберат пораката на моите цветови без ниеден збор”, вели Ана.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да препознаете вистински џентлмен
Следна објаваСе туширате наутро или навечер? Разликата ќе ве изненади!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР