Airpano е група на руски фотографи кои патуваат околу светот и ги фотографираат најпознатите светски туристички дестинации најчесто од хеликоптер, притоа внимавајќи да го доловат секој ефект што подобро, за да ни овозможат еден поглед од птичја перспектива.

За што поточно се работи, можете да погледнете дел од нивната работа во продолжение.

00

Westerdok Disctrict, Амстердам

01

Saint Basil’s Cathedral, Москва

02

Central Park, Њујорк

03

033

Iguasu Falls, Аргентина и Бразил

04

Dubai Marina, Обединетите Арапски Емирати

05

06

Churun-meru Waterfall, Венецуела

07

08

Барселона

09

Halong Bay, Виетнам

10

Arc de Triomphe, Париз

11

12

Santorini, Грција

13

14

Flamingo, Lake Bogoria,  Кенија

15

Jokulsarlon Glacial Lagoon, Исланд

16

Lake Powell, Utah-Arizona, САД

17

Lake Baikal, Русија

Колку е убаво да се биде птица, нели?

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕнтериер со цитрусни бои
Следна објава[Филм] Ент-мен
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ