0

Ве водиме во ентериер кој се наоѓа во Киев, а дело е на дизајнерите од студиото Dvoetochie Design Bureau. Во целост е опсипан со сончева светлина, од отворениот дневен престој до разиграно уредените детски соби и домашната канцеларија. Топлите и ведри цитрусни бои кои доминираат во просторот, комбинирани се со елементи од природно дрво со што е создаден многу удобен, опуштен и гостопримлив амбиент. Главниот дел се состои од кујна која е споена со дневната соба. Помеѓу кујната и дневната соба се наоѓа трпезариската маса во облик на шанк, пред кој мал дел е искористен за собни билки, на декоративен и особено естетски начин. Цел еден ѕид од оваа голема просторија е обложен со дрво, поради што просторот за складирање е речиси невидлив, а многу убаво се поврзува со кујната. Спалната соба е уредена така што дизајнот се сложува со остатокот од ентериерот, но тука е искористена понеутрална палета на бои, како беж, бела и светлокафена – тоновите кои создаваат изразено романтична и модерна атмосфера. Детските соби се уредени многу инспиративно, како простори за игра и одмор, со весела комбинација на бои. И дизајнот на домашната канцеларија го следи остатокот од ентериерот, истовремено нудејќи се’ што е неопходно за простор за работа. Во продолжение, погледнете ги фотографиите и инспирирајте се од овој убав и модерно уреден дом со меки цитрусни акценти.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26 27

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПопова Шапка – Mountain Festival BIKE and RUNNING 28-29-30.08 2015
Следна објаваПоглед од птичја преспектива
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ