Летната сезона е во полн замав, топлината и високите температури се исклучително високи, а за некои омилени ѕвезди и селебрити личности, ова лето главната дестинација е дефинитивно – Италија! Неверојатни фотографии кои ги објавуваат секојдневно на социјалните мрежи, не може да ни помогнат, додека седиме во канцеларија под клима …
Прекрасните фотографии од италијанскиот брег на кој се одмараат некои од омилени трендсетери, модели и популарни пејачи, ја будат одеднаш желбата во нас да летуваме на Медитеранот. Оливија Палермо ужива во Позитано, Бијонсе со нејзината ќерка Блу Ајви во Фиренца, а Рис Витерспун ја открила страста за сладолед во Рим.
Собравме два плус два и заклучивме дека Италија ова лето е дестинација каде што е важно да бидете видени. Ciao!

1-53 2-51 7-23 5-34 4-38 8-16 6-29

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛубеница – вкусна, здрава и лекува!
Следна објаваСамо за најхрабрите – Ziplining
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ