Првиот и најважен чекор да се заштитиме од штетните сончеви зраци е редовна и обилна примена на креми и лосиони со висок SPF – но, што ако ви кажеме дека одредени видови на храна можат да придонесат за севкупната заштита на кожата од сонцето?Да, одредена храна може да му обезбеди на вашето тело хранливи материи и антиоксиданси кои ќе ве заштитат од штетните УВ зраци!

1 црно чоколадо

6-36

2. калинка

6-14

3. Лосос

losos

 

4. Зелен чај

alokozay-green-tea-100-tea-bags-with-mug-500-gm-39374141126435512801280 (1)

5. Доматwallhr-beauty-2

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодни детали кои морате да ги имате за лето 2015
Следна објаваТим-билдинг на фитнес со стил: Нова димензија на забава!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ