Секоја сезона со себе ги носи новите трендови, а летните полесно се следат, кога ќе потемнеме од сонцето  сите неправилности се помалку видливи, изгледаме потенки и ни треба помалку време да се дотераме – од шминка до облека, што и да нафрлиме на себе, изгледа подобро отколку порано. Ние ви прелагаме неколку IN  детали, со кои вашата наједноставната комбинација ќе ја кренат на повиско ниво.
fotka-4

 

1) дефинитивен хит ова лето се златните тетоважи кои изгледаат сосема кул, посебно на темна исончана кожа
2) очилата за сонце Мирор” ја  одбележаа и оваа сезона и тоа во различните модели, големини и бои ..
3) прстените – многу прстени на рацете, можности за комбинирање, бескрајни, – многу мали прстени или комбинација со голем прстен
4) светли нараквици
5) Мали синџири, нанижани едни на други, синџирот што оди по целото тело  понекогаш едвај видливо за нас, се носат на плажа или на забави на плажа
fotka-5
6) ресите се тотален хит ова лето- без разлика дали се на мајци, торби, панталони – ресите се закон
fotka-6

7) бел лак, кој изгледа одлично на рацете и нозете, а посебно на кратки нокти
8) Големи кружни обетки  повторно се вратија и ние ги обожуваме
9) тетоважи од кана, најчесто се украсуваат рацете и се издувен вентил за оние кои се уште не се осмелуваат за трајна тетоважа како и за сите други затоа што овој тренд, дефинитивно го освојува светот,
fotka-10

10)
 Highlighter – производ од кој сите сме зависни, бидејќи и покрај тоа што лесно се нанесува, на кожата и дава беспрекорен изглед со неодолив сјај.
fotka-9

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава5 одлични апликации за убавина
Следна објава5 видови на храна која и помага на кожата да се заштити од сонцето
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР