625579_14052019310019498582_800x600

Идиличниот рај сместен во најубавиот дел на Мозамбик е резортот “Anantara Medjumbe Island Resort”. Ова мало острово се наоѓа на северната обала на Мозамбик.
Долго е само еден километар а широко околу 300 метри. Тука се наоѓаат 12 ексклузивни вили кои поседуваат префинета едноставност комбинирана со неверојатно гостопримство од тамошниот персонал. 09A_MZ0_main_buildingxx_001001

Со поглед на преубавата тиркизна вода на Индискиот Океан секоја од овие вили ќе ви овозможи да уживате во вашиот престој. Секоја од овие вили поседува сопствен базен а внатрешноста поседува луксузни купатила. клима уреди и сите други модерни погодности кои се потребни за потполно уживање во престјот. Со директен пристап до совршените плажи гостите ќе ја имааат единствена можност да уживаат во оваа рајска убавина и да се сеќаваат со воодушевување на ова место. Резортот нуди на гостите голема палета на забавни активности како што се на пример нуркање, посматрање на китови, интимни крстарења, и разгледување на околните острови.

Conrad Pezula

anantara-bazaruto-beach-3

Доколу сакате интимен одмор каде ќе заборавите на секојдневните грижи и тотлано ќе се опуштите ова место е вистинскиот избор за вас!!polmed

37696053

Anantara_Medjumbe_snorkelling

Anantara-Bazaruto-Island-Resort

Anantara-resort

Desert-Islands-Resort---Spa-by-Anantara-Big1811201413341

courban-chateau-de-courban-spa-380899_1000_560

37696043

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕнтериер од 3 000 000 $
Следна објава“Триаголник 2” прв облакодер во Париз по 42 години
Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ