1

Спокоен и смирен, а истовремено строг и сериозен – ентериерот на овој простран дом сместен на околу 19 километри од Москва е како создаден за модерно аристократско семејство со благороднички корени. Се’ е елегантно и дискретно, а дизајнерите од студиото Mill-Studio намерно ја избегнуваат прекумерната употреба на бои и форми. Одбраниот спектар на неутрални нијанси укажува од една страна на желбата да се најде мир далеку од вревата на градот, а од друга страна ги истакнува сериозноста и статусот на домаќините. Во целост, ентериерот е изразено хармоничен и со неверојатна естетика, а уште првата слика предизвикува чувство на ентузијазам. Дизајнот ги обединува модерното и класичното на деликатен начин, а резултатот е дом кој буквално мами возишки. Погледнете ги фотографиите од галеријата во продолжение и пронајдете ја омилената инспирација и за вашиот животен простор.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава[Филм] Магичниот Мајк XXL
Следна објаваТропска идила во Мозамбик
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ