Галеријата на фотографката Кајли (This Little Lion) на Инстаграм е полна со прекрасни минималистички композиции- комбинација од цветови, храна и пастелни бои. Овие нежни фотографии се инспирирани од пејсажи од природата и ја претставуваат смиреноста на животот.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСо книга на плажа
Следна објаваСтан со морска тема
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР