Дали можеби некогаш ви се случува да барате начин како во исто време да бидете елегантни, а сексапилни. Тоа е сосема едноставно, потребно е само да ги знаете овие едноставни правила. Погледнете како да го постигнете тој посакуван ефект!!

1. Високи потпетици

Еден од најсигурните начини да изгледате секси е да носите високи потпетици. Доколку сакате да бидате во исто време и елегантни, во никој случај немојте да носите превисоки потпетици. Најдобрата висина на вашите потпетици би била од 4 до 8 сантиметри.highheels

2. Пунџа

Доколку имате доволно долга коса, можете да направите интересна пунџа и секогаш да изгледате убаво и елегантно. Таа се прави многу лесно и се носи на неколку начини. Можете да ја носите преку ден и навечер.elegant-hairstyles-for-a-wedding

3. Здолниште во форма на молив

Здолништето со ваков крој едноставно мора да го имате во својот орман. Тој е неизоставен дел од вашата гардероба. Таа е апсолутно секси, женствена, и претстаува неизоставно парче кое никогаш не излегува од мода.p

4. Црвен кармин

Може да ја сакате или не, но црвената боја е апсолутно секси. Можеби мислите дека нема ви стои црвениот кармин?! Не е точно. Постојат повеќе видови нијанси од која сигурно може да изберете една за себе. Во комбинација со црвен лак за нокти е секако правиот избор.Red-Lipstick-3

5. Чорапи

Ако сакате вистински да изгледате сензуално и женствено, носете чорапи. Секако дека би било добро да носите резервен пар со себе за секој случај. Чорапите секако ќе го засилат вашиот сексапил и елеганција.

Hot-Sale-Shiny-Sexy-Lingerie-Women-Sexy-Black-font-b-PVC-b-font-Leather-Stockings-Womens

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДемијан – Херман Хесе
Следна објаваПет парчиња на облека која секоја девојка треба да ги поседува
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ