Jairo Alvarez е фотограф од Аргентина кој во својата серија на фотографии наречена “Catarsis” го спојува реалното со нереалното. На фотографиите гледаме летечки чадори и оригами, човечки дожд, бурно небо и други оптички илузии и волшепства. Погледнете во продолжение.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDear Dior | Kолекција која ќе ви го одземе здивот
Следна објаваŠkoda superb combi| Комбе само за „шик“ семејства
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР