1

Традиционално, на секои две години, Големиот плоштад во Брисел се покрива со тепих од шарени цвеќиња, најчесто бегонии. Манифестацијата се подготвува уште од 1971 година и претставува прекрасна и несекојдневна глетка за посетителите. Оваа фотографија, дело на Gaston Batistini, е од последниот Тепих од цветови кој се одржа во август, 2014.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАрс Ламина на Саемот на книгата 2015
Следна објаваПогледнете ги најубавите фустани од МЕТ гала забавата
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ