На гламурозната Met Gala party, која ја организираше  Anna Wintour, за која секогаш се бара карта повеќе, се разбира со причина бидејќи минатата година за оваа забава се потрошени 12 милиони долари.
Како што е познато Metropolitan во New York ќе ја прикаже изложбата на Costume Institute “China: Through the Looking Glass, што значи дека темата е славење на кинеската култура. Темата е поприлично осетлива и мислиме дека не баш сите успеале да ја изведат со стил, но ние ќе ви ги прикажеме само најдобрите, без разлика дали се со темата или надвор од неа.
Секако дека имаше фустани на едно раме, 3D цвеќе, темноцрвени и лила усни, нападни кинески мотиви како змееви, гејши и специјални принтови, иновативни клач торбици, златна боја, а најмногу се носеа модели на Chanel, Givenchy и Versace.
Anna Wintour се појави во  Karl Lagerfeld!
Погледнете го нашиот избор!

NEW YORK, NY - MAY 04: Amal Clooney and George Clooney attend the "China: Through The Looking Glass" Costume Institute Benefit Gala at the Metropolitan Museum of Art on May 4, 2015 in New York City. (Photo by Dimitrios Kambouris/Getty Images)

NEW YORK, NY - MAY 04: Amanda Seyfried attends the "China: Through The Looking Glass" Costume Institute Benefit Gala at the Metropolitan Museum of Art on May 4, 2015 in New York City. (Photo by Larry Busacca/Getty Images)

NEW YORK, NY - MAY 04:  Beyonce and Jay Z attend the "China: Through The Looking Glass" Costume Institute Benefit Gala at the Metropolitan Museum of Art on May 4, 2015 in New York City. (Photo by Dimitrios Kambouris/Getty Images)

NEW YORK, NY - MAY 04: Cara Delevingne attends the "China: Through The Looking Glass" Costume Institute Benefit Gala at the Metropolitan Museum of Art on May 4, 2015 in New York City. (Photo by Larry Busacca/Getty Images)

NEW YORK, NY - MAY 04: Lady Gaga attends the "China: Through The Looking Glass" Costume Institute Benefit Gala at the Metropolitan Museum of Art on May 4, 2015 in New York City. (Photo by Dimitrios Kambouris/Getty Images)

NEW YORK, NY - MAY 04: Behati Prinsloo attends the "China: Through The Looking Glass" Costume Institute Benefit Gala at the Metropolitan Museum of Art on May 4, 2015 in New York City. (Photo by Dimitrios Kambouris/Getty Images)

NEW YORK, NY - MAY 04: Rihanna attends the "China: Through The Looking Glass" Costume Institute Benefit Gala at the Metropolitan Museum of Art on May 4, 2015 in New York City. (Photo by Larry Busacca/Getty Images)

NEW YORK, NY - MAY 04: Sarah Jessica Parker attends the "China: Through The Looking Glass" Costume Institute Benefit Gala at the Metropolitan Museum of Art on May 4, 2015 in New York City. (Photo by Larry Busacca/Getty Images)

NEW YORK, NY - MAY 04: Sienna Miller attends the "China: Through The Looking Glass" Costume Institute Benefit Gala at the Metropolitan Museum of Art on May 4, 2015 in New York City. (Photo by Larry Busacca/Getty Images)

NEW YORK, NY - MAY 04: Zoe Kravitz attends the "China: Through The Looking Glass" Costume Institute Benefit Gala at the Metropolitan Museum of Art on May 4, 2015 in New York City. (Photo by Larry Busacca/Getty Images)

rs_560x415-150504172107-1024.Kim-Kardashian-kanye-West-Met.jl.050415_copy

 

(Фотографии се на Larry Busacca)

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Тепих од цветови
Следна објаваКое е најбогатото село на светот?
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ