0000

Традиционална и културолошки единствена долина создадена за авантуристички одмор во срцето на Мала Азија, Кападокија. Сместена на местото на некогашен активен вулкан кој е заслужен за необичните форми, Кападокија се смета за едно од најатрактивните места во Турција. Кој не би сакал да посети ваква убавина? Фотографија на Alessio Andreani.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФилм: Безвременската Аделина
Следна објаваКако да носите костим за капење за секоја прилика
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ