Оваа пролет ни го донесе трендот на бои на лакови во нежни, пастелни нијанси кои им даваат деликатен изглед на ноктите. Сочни розеви, смарагдно зелени, беж и сини нијанси се меѓу најмодерните оваа сезона. Светли и слатки тонови во духот на пролетта кои ќе ви го подобрат расположението дури и во дождливите денови.

1

2

3

4

6

7

8

9

10

11

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМики Стефановски | Cinedays 13th European Film Festival
Следна објаваMеѓународен саем "Мебел 2015"
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ