Светот вчудовидено гледаше во 1991 година, кога “Ѕверот” првапат и ја покажа на Бел неговата библиотека во класичниот дизни филм.

Тимот на Фон Вонг имаше иста реакција кога влегоа низ вратите на Admont Abbey – најстарата монашка библиотека во светот која многу потсетува на библиотеката од дизни цртанот Убавицата и Ѕверот.

Со чистото мермерни подови, енергичниот таванот и раскошен мурали книга полици, ова е дом на повеќе од 70.000 книги и ракописи на екранот. Изгледа како да е фотошоп, нели?!

disney-library-admont-abbey-von-wong-3

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСлатко пријателство помеѓу малата Либи и нејзиното прасенце
Следна објаваРаѓањето на Венера – Сара Дунант
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ