Запознајте ја малата Либи! Таа има 2 години и многу сака да си игра со нејзиното милениче, прасето Pearl. Авторот на оваа фотосесија, Линдзи, ја посвоила Либи, а потоа и Pearl и секојдневно го документира  нивното неодоливо пријателство. Тие заедно спијат, се гушкаат, играат игри и се вистински другарчиња.

1

3

2

Мајката, која работи како фотограф и блогер, вели дека преку овие слатки фотографии сака да ја сподели љубовта која произлегла од посвојувањето и воедно да ги охрабри оние кои имаат план да посвојат. Таа вели дека посвојувањето на Либи и Pearl е најубавото нешто што ѝ се случило.

4

5

6

9

8

7

10

11

12

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДетството на познатите писатели | Јurgen Wolff
Следна објаваСупер фото-сесија во вистинска Дизни библиотека – Admont Abbey
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР