Не можете да се одлучите кој е вашиот препознатлив мирис? Дозволете им на ѕвездите да ви го откријат одговорот.

,,На нашата индивидуалност влијаат неколку знаци, баш како што парфемот е направен од неколку состојки. Соѕвездијата на знаците ги гледам како палета од 12 мистични мириси, со комплексна и недостижна содржина”- вели Alexandra Balahoutis, познат стручњак за парфеми. Во продолжение прочитајте ги нејзините предлози, на база на мирисните ноти, за секој хороскопски знак посебно и пронајдете си го вашиот препознатлив мирис.

Овен

1

Бик

2

Близнаци

13

Рак

4

Лав

5

Девица

6

Вага

7

Скорпија

8

Стрелец

9

Јарец

10

Водолија

11

Риби

12

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧетири сезони во ентериерот
Следна објава10 фенг шуи совети за 2015
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ