Соновите можат да бидат добри и лоши, еднолични и шарени, секојдневни и надреални… Caras Ionut е 36 годишен човек кој сака да сонува со отворени очи. За него не е невобичаено да танцува на необични места или да запее на улица, смета дека јавниот простор е создаден како место за изразување, а не ограничување. Го сака животот, неговото семејство и сака да патува, а пред 10 години ја открил и својата страс за фотографијата и дигиталната уметност.

„Фотографијата Ви овозможува да видите нешта кои другите луѓе не можат да ги видат.“

Како што можете да забележите Ionut користи Фотошоп во својата работа. Понекогаш дури и првичните фотографии не се негови туку превземени и со мало „уредување“ им дава други концепти: надреални, секојдневни, магични… Погледнете за што станува збор.

31

32

28

23

30

34

26

33

29

35

38

25

21

27

39

24

37

СПОДЕЛИ
Претходна објаваURBS | Трета самостојна изложба на Блашка Ми Ева
Следна објаваПразнично волшепство од Диор
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР