Бразилскиот уметник João Carvalho, познат како J Desenhos создава своевидна тетратка со 3D цртежи. Создавајќи ги сините линии од својата „тетратка“ и засенчување на точно одредени места тој ги креира своите 3D дела. Иако Carvalho има само 15 години неговата умешност и креативност е огромна па прелистувајќи ја неговата „тетратка“ ќе добиете чувство како од секоја нова страна да излегува нов лик. Погледнете за што станува збор.

31

30

29

28

27

25

24

23

22

21

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕксклузивна Versace колекција за Riachuelo
Следна објаваЕдиторијал за промоција на македонски дизајнери во странство
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР