Модната куќа Versace изработи ексклузивна колекција женска облека и модни додатоци за бразилската стоковна куќа Riachuelo. Како заштитно лице се појавува прекрасната Андриана Лима. Погледнете ги фотографиите изработени од Mert & Marcus и рекламното видео, кое за момент ќе ве врати во 80тите.

2

3

4

5

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (17.11 – 22.11)
Следна објаваНеверојатни 3D цртежи | João Carvalho
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР