Steven Spazuk е уметник од Канада кој е познат како „сликарот со оган“. Spazuk последните 14 години ги поминува во усовршување на својата несекојдневна сликарска техника – слика со пламен и саѓи. Верува дека уметноста нема граници, не подлежи на ограничувања и е паралелно поставена со креативноста и имагинацијата. Погледнете за што станува збор и не заборавајте: пламенот не создава само светлина , а и саѓите можат да се искористат…

27

26

25

24

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКласични парфеми за секој маж
Следна објаваУдобно место за читање vol.1
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР