.1.

Откако Џ.К. Роулинг, креаторката на единствениот-од-својот-вид лик Хари Потер, нешто порано оваа година објави расказ за книжевниот миленик во возрасна верзија; следуваат вести кои ќе ги заинтересираат сите негови фанови.

Umbridge не е само еден од најпознатите малициозни карактери во Potter серијалот, туку таа е единствената личност, различна од Lord Voldemort, која ќе остави траен физички белег… таа ветува богат, односно фонд од 1700 зборови за животот на овој лик, исполнет со многу нови детали и наратив во прво лице, како и рефлексии во врска со карактерот на Dolores Umbridge.“ – авторката ги објави своите планови да направи посебна приказна, на нејзиниот веб-сајт Pottermore, за новиот расказ кој ќе биде достапен бесплатно на Ноќта на вештерките.

Бекраунд-приказната за професорката од Хогвортс, Dolores Umbridge, која обожава мачки; со нетрпение ја очекуваме на 31ви октомври 2014 година.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Halloween декорации
Следна објаваМал стан за млад пар
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР