Во текот на оваа година, изложен е проектот на Lorraine Loot, насловен како „Разгледници за мравките“. Секој ден, почнувајќи од 1ви Јануари 2013 година, оваа уметница црта детални минијатурни илустрации со бои и моливи. Уметничките дела на крајот од процесот изгледаат исполнети со финеси, при што го прават секој ден разгледница сам по себе. Погледнете за што станува збор.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКнижевна кошница | Bristol Central Library
Следна објаваПриродни маски за лице за студените денови
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР