Уште како мал Mike Olbinski се воодушевувал на природата, на денот и ноќта, на сонцето и дождот. Според него фотографиите кои ги меморираат временските услови се фотографии кои го отсликуваат животот и енергијата на природата. Тој создава динамични фотографии и особено ужива во лоши временски услови бидејќи тоа е шанса да создаде неверојатна фотографија. Во фотографиите што следат ќе забележите уникатни моменти пред, за време и после невреме.

„Убави се фотографиите направени во добри временски услови, но предизвик е да се фотографира во лоши временски услови, бидејќи таму моментите се важни.“

34

33

32

31

30

29

28

27

26

25

23

22

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМузичка препорака | Ibeyi
Следна објаваСакам кога…
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР