Францускиот гигант го претстави својот најнов модел. Citroen Divine DS излегува на пазарот и го носи пакетот со себе со бурни креатвни идеи.

Доколку барате практичен мачо-автомобил, овој модел е дефинитивно за Вас.

1

2

Дизајнот е совршен. Целиот модел има детали кои потсеќаат на рептил, како на екстериерот (посебно на кровот) и пределот на воланот во ентериерот.

Автомобилот нуди удобност во секој поглед, додека надворешноста воопшто не потсеќа на семеен автомобил.

4

5

Змиските очи на предницата, испакнатите рептилски шари и усовршената вградена технологија, дефинитивно доминираат и го прават овој гигант уште попривлечен.

6

7

8

Да се вози овој автомобил сигурно е возбудливо. Малку потсеќа на култните автомобили од поновите филмови на Џејмс Бонд. Цитроен дефинитивно се покажаа оваа година. ;)

9

10

11

13

15

16

17

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПоп- културни Penguin корици
Следна објаваОчила за сонце од Will.i.am
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ