Се чини дека дизајнерите во своите колекции за есен 2014 ги вратија во мода основните трендови кога станува збор за ноктите. Неутралните нијанси апсолутно завладеаја со пистите, и ако судиме по тоа, овој веќе популарен тренд ќе биде најгледан на претстојните ревии. Неговата спротивност- црвениот лак, сè уште е омилен бидејќи одлично прилега на есенска облека и им дава светлина на темните денови. Уште една боја што се наметнува е бела. Иако беше присутна летово, уште долго ќе остане меѓу главните трендови. Ниту т.н. “moon” маникир не излегува од мода, а сите овие шик предлози ви ги претставуваме во продолжение.

1

Alexander Wang

2

Blumarine

3

Byblos

4

Chloe

5

DKNY

6

Dsquared2

7

Edun

8

Elie Saab

9

Emporio Armani

10

Etro

11

Carolina Herrera

12

Dries Van Noten

13

Diane von Furstenberg

14

Karen Walker

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРемек дела создавани во текот на 500 години
Следна објаваСветли и шарени детски соби
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ