0001

Почетокот на учебната година е секогаш добар повод да ги изненадите вашите најмили со ново или разубавено детско катче во домот. Во детската соба ќе минуваат најголем дел од слободното време за одмор и релаксација, за дружење со врсниците, или, пак, за учење и завршување на обврските за на училиште. За таа намена, покрај игривоста и забавната тема, особено важно е детското катче да им понуди комфор и пријатен амбиент за престој на најмалите членови на семејството. Проектирањето на соодветен простор за едно или повеќе деца не е нималку лесна задача, па затоа ви претставуваме неколку одлични примери кои нудат позитивни идеи во таа насока. Дело се на дизајнерите од студиото Archivizer, од каде ги доближуваат желбите и вкусот на родителите, со она што навистина е неопходно и соодветно за возраста на детето. Комбинирајќи повеќе стилови и детали, дошле до интересни решенија кои сигурно ќе ви се допаднат и инспирираат како да ја уредите детската соба. Овие соби се светли и шарени, но не претерано дречливи, оживувајќи ја детската мечта на духовит и оригинален начин. Креветчиња на кат, ѕид премачкан со боја за училишна табла и мебел кој лесно се транформира – тоа се само дел од деталите кои ќе и дадат весела нота на детската соба. Во продолжение, погледнете како изгледаат нивните прекрасни предлози и одберете ја омилената инспирација за вашиот дом. Едно и единствено правило е: бидете креативни!

0002

0003a

0003b

0004

0005

0006

0007

0008

0009

0010

0011

0012

0013a

0013b

0014

0015

0016

0017a

0017b

0018

0019

0020

0021

0022

0023a

0023b

0023c

0024a

0024b

0025

0026a

0026b

0027

0028

0029

0030a

0030b

0031

0032

0033

0034a

0034b

0035

0036

0037

0038

0039

0040

0041

0042

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТренд | Бои на лакови за есен
Следна објаваЕдиторијал | Во шумата
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ