233

Прекрасна композиција, совршено зајдисонце во златна боја, женствена силуета и скок во вистински момент – се’ во една фотографија, дело на Alex Yakovlev. Фотографија која за миг ќе ве одведе покрај море, во мигот кога заоѓа сонцето.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗа љубовта и другите демони – Габриел Гарсија Маркез
Следна објаваДинамичен стан во Њујорк
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ