02

Постои одреден шарм што го имаат речиси сите станови во Њујорк, а кој секогаш на различен начин е вклучен во внатрешниот дизајн. Таков е ентериерот на овој инспиративен дом – шармантен на посебен начин, воздушест и модерен, со изразени контрасти и детали во индустриски стил. Станува збор за мансарда со површина од 232 метри квадратни, а се наоѓа на Менхетен, во иконска зграда лоцирана во њујоршкиот кварт Сохо. Тимот на дизајнери од студиото Casamanara бил задолжен за уредувањето на мансардата, a со оглед на нивните постојани обиди да го поврзат старото и новото, а притоа и да експериментираат, овој станбен простор бил идеална задача за нив. Креативниот и динамичен дизајн совршено се вклопил во индустрискиот простор. Внимателно одбраните парчиња мебел, од седечката гарнитура во светли бои, килимот со изразени дезени и стаклената клуб масичка, па се’ до нагласените индустриски детали, создаваат пријатна и топла атмосфера во пространиот ентериер. Во продолжение, погледнете ја галеријата, прошетајте низ собите на овој стилски и динамичен њујоршки дом, и пронајдете ја омилената идеја и за вашиот животен простор.

08

09

01

07

04

05

06

03

10

11

12

13

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Златно зајдисонце
Следна објава‪#‎This_Generation‬ постери | Ajit Johnson
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ